Hamilelikte Bitkisel İlaç Kullanımı

0
Hamilelikte Bitkisel İlaç Kullanımı

Hamilelik sürecinde anne adayları bazı sağlık problemleri yaşamakta ve ilaçta kullanamadıklarında hastalıkları baya uzun sürmektedirler. Nezle, grip, bronşit, bademcik intihabı, karın ağrısı, mide bulantıları ve kusmalar, şişkinlikler gibi birçok sağlık sorunu yaşamaktadırlar. Bu problemleri evde kendiniz hazırlayacağınız bitkisel formüllerle bu gibi hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Nezle, grip için nane limon ve bal karışımı, bir adet limonu dört parçaya ayırın, bir çay kaşığı kuru nane ve iki bardak su ile 15 dakika kadar kaynatın. Ardında süzgeçten geçirin ve ılık olarak bir fincan bu karışıma bir çay kaşığı bal ekleyin ve günde iki fincan için bu karışımı 4 gün devam edin. Öksürüğü giderecek, burun, boğazı açacak, baş ağrılarınızı giderecektir.

Hamilelik Döneminde İlaç Kullanımı

Elma ve elma çayı, hem mide bulantısına hem de midedeki yanmaları giderecektir. Sabah aç karınla bir elmayı kabuklarıyla tüketin ve elma çayı da oldukça yarardır. İki elmayı parçalara ayırarak üzerini geçecek kadar su ekleyin ve 20-25 dakika kadar kaynatın ve suyunu çay olarak için mideyi rahatlatacaktır.

hamilelikte-bitkisel-ilac-kullanimi-2

Lavanta yağı vücuttaki ağrılara özellikle kasık ağrılarını mükemmel giderir. Ağrıyan bölgeye birkaç damla damlatın ve masaj yaparak deriye inmesini sağlayın. Rahatlatır ve ağrıları giderir.

İlaç Kullanımını Dokturunuza Danışarak Yapmalısınız

Papatya çayı bir yemek kaşığı papatya ile iki su bardağı suyu 5 dakika kısık ateşte kaynatın ardında 5 dakika demlenmesi için bekleyin ve ılık olarak günde bir fincan için papatya çayı gaz giderici, ödem söktürücü, yatıştırıcı özelliği de vardır. Hem anne adayı hem de anne karnındaki bebek için her hangi bir yan etkisi olmaz anneye oldukça yarar sağlar.

Sarımsak ve soğan boca tüketin bunlar doğal ilaçlardır. Maydanoz, dere otu, ıspanak, havuç bunlar birçok ilacın yerini tutan önemli sebzelerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *