Doğum Sonrası Zayıflamanın Yolları

0
Doğum Sonrası Zayıflamanın Yolları

Kadınların çoğu hamilelik sırasında 20-30 kilo civarında kilo alır. Doğumdan sonra bu kiloların bir kısmı kalır. Doğumdan sonra hemen zayıflamak için harekete geçmek hem bebek için hemde anne için zararlı olabilir. Bu kilolar 9 ay içerisinde alında ve 9 ay içerisinde verilir diye kendinizi motive edin. Vücudun kendine gelmesini bekleyin. Çocuk emzirerek zaten bu kiloların bir kısmından kendi kendinize kurtulacaksınız.

Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir

Kadınların çoğu doğum kilolarını versede genç kızlık vücuduna dönmesi çok zordur. Dünyaya gelen bebekle beraber vücudunuzdaki bazı değişimlere alışılmaşı gerek. Süt yapan ama kalorisi düşük besinleri tercih edin. Emzirmek günlük yaklaşık 500 kalori civarında vermenize yardımcı olacaktır. Kan şekeri seviyenizi dengede tutmaya özen gösterin aksi halde çok yeme hissine kapılırsınız. Akşam yemeklerini çok geç saatlere bırakmayın. Erken yatın, erken yatarak hem uykunuzu tam alırsınız hemde gece acıkmasından kurtulursunuz. Bebeğinizinle beraber yürüyüşe çıkın. Yürüyüş hem sizin kilo vermenize yardımcı olur hemde bebeğinizin rahatlatır daha iyi uyumasını sağlar.

Doğum Sonrası Zayıflamanın Yolları

Doğumdan Sonra En Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hamilelikte alınan kiloları verme çabası bazen daha fazla kilo almakla sonuçlana bilir. Karın kasları eski haline dönmesi için egzersiz yapmanız gerekmektedir. Dengeli ve düzenli beslenin, her besin grubundan faydalanın. Sabah ve öğlen çok yediyseniz akşamları meyve ile yoğurdu tercih edin. Tatlı ihtiyaçlarını kuru meyveler ile karşılayın. Eğer sezaryan ile doğum yaptıysanız egzersize daha çok ağırlık verin. Bol bol su için. Şu hem sizin zayıflamanız için hemde bebeğinizin su ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça önemlidir. Ağır ve yorucu egzersizler ters tepki verebilir. Doğumdan 1 ay sonra hekim yardımı almakta fayda vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *