Bebeklerde Gece Ağlamalarının Nedenleri

0
Bebeklerde Gece Ağlamalarının Nedenleri

Dünyanın en değerliği varlığı olan bebekler hayatımıza heyecan, mutluluk, sevgilerin en güzel duyguların en büyüğü olan bebekler hayatımıza renk getirirler farklı duyguları onlarla yaşar aile olmanın farkına varılır. Bu yeni üye ile dünyanın tatlısı yeni üye bize bazı sorunları da beraberinde getirmektedir özellikle gece ağlamaları krize dönüşür bazen peki bebekler neden gece ağlar sorusuna bütün annelerin sorduğu ve cevap beklediği bir sorudur. Bu soruyu uzmanlara sorduk ve aldığımız cevaplar.

Bebekler ilk aylarda özellikle anne den sadece beslendiklerinde annenin yediği ve içtiği herhangi bir şeyden rahatsız olabilmektedir. Annenin yediği direk süte geçtiği için bebeğin rahatsız olmasına neden olur ve bebekte sancı yapar. Özellikle hamur işleri, kızartmalar, gazlı içecekler bebeğe zarar verir.
Açlık bebekler ilk aylarda çok çabuk acıkırlar uykularında bunu hisseder ve ağlamaya başlarla.

Bebeklerde Gece Ağlamasının Başlıca Sebepleri

bebeklerde-gece-aglamalarinin-nedenleri-2Diş çıkarma bebeklerin ve annelerin en zorlu dönemidir diş çıkarma dönemi sürekli ateş, baş ağrısı, kusma, ishal sorunu yaşar bebekler diş çıkıncaya kadar bebekler özellikle gece ağlamaları süreklidir.

Kulak ağrıları bebeklerde dişten sonra kulak ağrılarında daha çok gece vaktine denk gelir eğer bebeğiniz ellini kulağına götürüyorsa ve parmağını içine sokmaya çalışıyorsa hemen doktora götürün.

Altını ıslatma bebekler altlarını ıslattıkları da ağlamaya bağlarla hem bezlerini değiştirme hem anneden ilgi beklerler.

Bebekler Geceleri Neden Ağlar?

Yorgunluk eğer bebeğiniz o gün farklı bir ortamda farklı insanlarla etkileşime girmişse o geceyi huzursuz geçirir ağlama nöbetleri geçirir.

Yolculuk yapan bebekler farklı bir ortamda bulunduklarında ağlarla ve eve geldiklerinin ilk gecesinde de evi yadırgar ve ağlamaya devam eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *